Czas na liposukcję!

23 lutego 2021

Boczki, oponka na brzuchu czy nieco większe uda i pośladki (niekiedy z widocznym cellulitem) mogą źle wpłynąć na Twoje samopoczucie. Niestety nie każdy ma takie szczęście, aby łatwo gubić zbędne kilogramy i cieszyć się szczupłym ciałem. Jeśli efekty diety i ćwiczeń nie satysfakcjonują Cię w pełni, może warto byłoby postawić na odsysanie tłuszczu? Jest to zabieg, którego zadaniem jest odciągnięcie nadmiaru tego rodzaju tkanki z niektórych części Twojego organizmu. Liposukcja to bezpieczny i popularny zabieg, który znany jest od lat, choć wciąż jest udoskonalany. Obecnie topową wersją liposukcji jest liposukcja laserowa.

Odsysanie tłuszczu – co warto wiedzieć o liposukcji?

Czas na liposukcje

Decyzja o wykonaniu tego zabiegu może wynikać na przykład z postanowienia noworocznego. W końcu Nowy Rok to doskonała pora na planowanie zmian w swoim życiu – postępowaniu czy wyglądzie. Zanim jednak zdecydujesz się naliposukcję, dowiedz się na czym polega ten zabieg. W dużym skrócie, za pomocą specjalistycznych maszyn stosowanych w naszym gabinecie, dokonujemy odessania tkanki tłuszczowej z określonych miejsc Twojego ciała. Z tego zabiegu często korzystają kobiety, które chcą się pozbyć nadmiaru tkanki z boczków, ud czy brzucha. Jednakże również coraz częściej mężczyźni decydują się na liposukcję, aby wyglądać szczupło i atrakcyjnie, dla przykładu zmniejszając tzw. „piwny brzuszek”.

Liposukcja – przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Pewnie zastanawiasz się czy odsysanie tłuszczu jest bezpieczne, prawda? Obecne metody i narzędzia pozwalają na przeprowadzenie zabiegu bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu liposukcji? Tak, nie powinny się jej poddawać osoby cierpiące na nieuregulowaną cukrzycę, choroby wątroby, mające problemy z krzepliwością krwi, kobiety w okresie menstruacji, cierpiący na infekcje bakteryjne skóry i tkanek miękkich, a także będące w okresie ciąży i laktacji. Zasadniczo więc zabieg ten wykonujemy zdrowym osobom, które nie są osłabione stanem swojego organizmu. Zabieg zawsze przeprowadzamy konsultacją z lekarzem podczas której z Pacjentem prowadzony jest wywiad, tak aby sprawdzić czy kwalifikujesz się do wykonania liposukcji.

Odsysanie tłuszczu – wsparcie diety i ćwiczeń

Niektórzy faktycznie mają trudności, aby zgubić zbędne kilogramy i wymodelować odpowiednio ciało jedynie za pomocą diety i ćwiczeń. Raz usunięte adipocyty (komórki tłuszczowe) nie powrócą – są już poza organizmem i dzięki temu po zabiegu liposukcji łatwiej jest utrzymać efekty. Trzeba jednakże pamiętać, że nawet po odessaniu tłuszczu metodami przeprowadzanymi w gabinecie Aspazja, nie można zupełnie rezygnować z ruchu oraz odpowiedniego żywienia. To część zaleceń pozabiegowych, aby utrzymywać, a nawet pogłębiać efekty uzyskane podczas zabiegu.

Zmieszczę się w tę sukienkę, wejdę w te spodnie – postanowienia noworoczne

Ze względu na zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w organizmie, poprzez odessanie jej z pewnych partii ciała, może się okazać, że wejdziesz w ubrania, które już od dłuższego czasu były za ciasne, na przykład poprzez zbyt duże nagromadzenie się tkanki w udach lub brzuchu. Liposukcja może więc być z powodzeniem traktowana jako zabieg poprawiający estetykę ciała, a jednocześnie realizujący postanowienie noworoczne. Odessanie tłuszczu z boczków, na ten przykład, pozwoli Ci cieszyć się dobrze leżącym, dopasowanym t-shirtem lub ulubioną koszulą.

W jakich przypadkach można jeszcze stosować liposukcję?

Okazuje się, że tkankę, która podlega temu zabiegowi można wykorzystać, na przykład w powiększeniu i modelowaniu piersi. Taki transfer polega na przeniesieniu jej z miejsca, w którym jest jej za dużo, do miejsca, w którym jest jej za mało. Dzięki temu ciało zyskuje większą proporcjonalność, a to z kolei przekłada się na ogólną, wyższą estetykę Twojego wyglądu. Zabieg ten może również wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie. Widząc w lustrze dobrze prezentujące się ciało, nabierasz pewności siebie, czujesz się atrakcyjnie oraz częściej, a zarazem chętniej się uśmiechasz. Może więc poddanie się liposukcji laserowej, którą wykonujemy w Klinice Aspazja, będzie dobrym wyborem na postanowienie noworoczne? Warto się nad tym zastanowić!

TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.

Czas na liposukcje
Specjalista
Aspazji

Liposukcja laserowa & lipotransfer - cennik

Cena podawana po indywidualnej konsultacji chirurgicznej.

Liposukcja pierwszy obszar 9000
Liposukcja drugi obszar 3000‑5000
Lipofilling piersi 5000‑8000
Lipofilling twarz 3000