Codzienne mycie skóry twarzy

25 marca 2022

Kto wykonuje dwuetapowe oczyszczanie ręka w górę! Czy to ważny aspekt codziennej pielęgnacji, czy tylko chwilowa moda?

Codzienne mycie skory twarzy

Dwuetapowy demakijaż fundamentem zdrowej skóry

Demakijaż składający się z dwóch etapów to kluczowy element zdrowej i świadomej pielęgnacji skóry. Pierwszym krokiem jest nałożenie na makijaż olejku Precleanse od Dermalogica (olejku o obłędnym zapachu), który rozpuści tusz do rzęs, podkład, filtr i zanieczyszczenia. To olejek hydrofilny, czyli taki który pięknie łączy się z wodą rozpuszczając się i nie pozostawia po sobie tłustej warstwy. 

Następnie jako drugi krok, zmyj Precleanse wodą i nałóż żel / mleczko do demakijażu dobrany do rodzaju skóry. Czy wiesz, że odpowiednim produktem do demakijażu możesz ukoić, nawilżyć lub zredukować produkcję sebum? Dlatego dobór odpowiednich preparatów już na etapie demakijażu jest tak ważny:

  • Jeśli Twoja skóra jest zaczerwieniona, wrażliwa, alergiczna użyj jako drugiego etapu Ultracalming Cleanser
  • Idealnym rozwiązaniem dla skóry suchej będzie Instensive Moisture Balance
  • Dla skóry dojrzałej z oznakami starzenia świetny będzie Skin Resurfacing Cleanser
  • Active Clay Cleanser z węglem aktywnym wypielęgnuje skórę skłonną do zanieczyszczeń z nadprodukcją sebum

Jak widzisz rozwiązań jest bardzo dużo. Dermalogica ma bardzo szeroką gamę kosmetyków dzięki czemu pielęgnacja już na etapie demakijażu będzie bardzo efektywna. Nie da się ukryć, że prawidłowo przeprowadzony demakijaż, który dokładnie usunie kosmetyki kolorowe, filtry, zanieczyszczenia, sebum, a jednocześnie nie zaburzy bariery hydrolipidowej, to podstawa podstaw. Tak niewiele, a jednak tak wiele – dwuetapowy demakijaż daje gwarancje efektywnej pielęgnacji z użyciem kolejnych produktów między innymi kremów, serum i masek.

Zapraszamy na konsultację z kosmetologiem, gdzie jednym z kroków ku piękniejszej skórze będzie właśnie dobór odpowiednich kosmetyków myjących.
 

Codzienne mycie skory twarzy
mgr
Ewa
Nowak

Konsultacja kosmetologiczna - cennik

Konsultacja kosmetologiczna 80