Botoks w usta? Odradzamy

22 lipca 2019

Największym mitem dotyczącym botoksu jest to, że podaje się go w usta. Obiegowa opinia na temat pań o bardzo wydatnych, powiększonych wargach, jest właśnie taka, że przesadziły z botoksem. Jest to błędne twierdzenie! Botox ma wiele zastosowań w medycynie estetycznej, ale zdecydowanie nie wykorzystuje się go do powiększania i modelowania ust.

Botoks w usta odradzamy

Toksyna botulinowa jest naturalną substancją powodującą zahamowanie uwalniania neuroprzekaźnika (acetylocholiny), który jest odpowiedzialny za przekazywanie impulsów między mięśniami a nerwami. Jej działanie blokuje połączenia nerwowe, w efekcie czego mięśnie przestają się kurczyć. Efekty botoksu mogą utrzymywać się do kilku miesięcy wygładzając skórę. Nie występuje natomiast efekt wolumetryczny, wypełnienie czy podniesienie skóry.

Powiększanie ust – tylko kwasem hialuronowym

Powiększanie i modelowanie ust odbywa się przy użyciu kwasu hialuronowego – nigdy Botoxu. Toksyna botulinowa nie jest wypełniaczem oraz nie ma właściwości nawilżających (które posiada kwas hialuronowy). Stosuje się ją jako substancję wspierającą profilaktykę przeciwstarzeniową.

Botoks na stare lata?

Kolejnym mitem jest ten o stosowaniu Botoxu u osób ze skórą bardzo dojrzałą. Wręcz przeciwnie, zabieg ten poleca się pacjentom stosunkowo młodym, do 45. roku życia. Wynika to z faktu, że toksyna botulinowa nasila deficyt sprężystości, co u osób starszych z utrwalonymi zmarszczkami może dać niepowołany efekt.

 

ABY UMÓWIĆ SIĘ NA WIZYTĘ
ZADZWOŃ POD: 618407488

 

Zadbaj o siebie w Instytucie Aspazja

W Instytucie Aspazja w Poznaniu zabiegi, wykonywane przez wyspecjalizowanych lekarzy, poprzedzone są konsultacją dermatologiczną. W trakcie wywiadu specjalista omawia Twoje potrzeby i oczekiwania i wspólnie ustalacie, jaki zabieg przyniesie najlepsze rezultaty. Jeśli poszukujesz sprawdzonej Kliniki medycyny estetycznej, już dziś umów się do Instytutu Aspazja w Poznaniu. Tu doświadczony Zespół specjalistów zadba o Twoje zdrowie i wygląd.

Botoks w usta odradzamy
Specjalista
Aspazji

Powiększanie ust - cennik

Restylane Refyne 1ml 900
Restylane Kysse 1ml 1000