Odmładzanie i stymulacja

Potrzeby skóry i leczenie

Ciało i sylwetka

Kosmetyka i wizaż

Poznaj nasZabiegiCennikPierwsza wizytaCzytelnia AspazjiKontaktUmów się

Startujemy z zabiegami laserowymi!

Spis treści
  1. Dlaczego latem warto zrezygnować z zabiegów laserowych?
  2. Zabiegi laserowe w gabinecie Aspazja w Poznaniu
  3. 1. Laser frakcyjny CO2
  4. 2. Zamykanie naczynek - Cutera Excel V+™
  5. 3. Depilacja laserowa – Vectus & Cynosure
  6. 4. Plazma D.A.S. Medical

W tym roku lato było przy­jem­nie cie­płe i bar­dzo sło­necz­ne. Wią­za­ło się to z ko­niecz­no­ścią zre­zy­gno­wa­nia z wielu za­bie­gów, które w po­łą­cze­niu z eks­po­zy­cją skóry na pro­mie­nio­wa­nie sło­necz­ne, mogły skoń­czyć się nie tylko sil­ny­mi po­draż­nie­nia­mi, ale też prze­bar­wie­nia­mi. Teraz mo­żesz do nich wró­cić! Lato już za nami, słoń­ce jest zde­cy­do­wa­nie słab­sze i nie za­ży­wa­ny już dłu­gich ką­pie­li sło­necz­nych. A to ozna­cza, że mo­żesz bez obaw umó­wić się na do­wol­ne za­bie­gi la­se­ro­we.

Dla­cze­go latem warto zre­zy­gno­wać z za­bie­gów la­se­ro­wych?

Startujemy z zabiegami laserowymi

Latem chęt­nie od­sła­nia­my ciało, wy­sta­wia­jąc je tym samym na dzia­ła­nie pro­mie­nio­wa­nia UV. Czę­sto też się opa­la­my, by uzy­skać ciem­niej­szy od­cień skóry. Na­le­ży jed­nak pa­mię­tać, że opa­le­ni­zna nie jest do końca zdro­wym zja­wi­skiem – jest to forma obro­ny skóry przed szko­dli­wym wpły­wem pro­mie­nio­wa­nia UV. Wy­sta­wia­nie ciała na słoń­ce nigdy nie po­zo­sta­je bez wpły­wu na Twoją skórę, która staje się bar­dziej wraż­li­wa i po­dat­na na po­draż­nie­nia. Dla­te­go latem za­le­ca się zre­zy­gno­wa­nie z nie­któ­rych za­bie­gów, w szcze­gól­no­ści la­se­ro­wych. Mogą one bo­wiem pro­wa­dzić do tym­cza­so­we­go uwraż­li­wie­nia skóry na pro­mie­nio­wa­nie sło­necz­ne, a tym samym zwięk­szyć ry­zy­ko po­wsta­nia prze­bar­wień i po­draż­nień.

Za­bie­gi la­se­ro­we w ga­bi­ne­cie Aspa­zja w Po­zna­niu

Choć z żalem że­gna­my lato i dłu­gie, cie­płe dni oraz wie­czo­ry, to jest i dobra stro­na nad­cho­dzą­ce­go okre­su jesienno-​zimowego. Otóż, ru­sza­my z za­bie­ga­mi la­se­ro­wy­mi w ga­bi­ne­cie Aspa­zja! Oczy­wi­ście, na­le­ży pa­mię­tać, że pro­mie­nio­wa­nie sło­necz­ne nie jest je­dy­nym prze­ciw­wska­za­niem do ich prze­pro­wa­dze­nia. Ist­nie­ją rów­nież inne czyn­ni­ki (np. stan za­pal­ny czy za­ka­że­nie bak­te­ryj­ne, wi­ru­so­we czy grzy­bi­cze w ob­rę­bie ob­sza­ru, który ma zo­stać pod­da­ny za­bie­go­wi), które unie­moż­li­wia­ją prze­pro­wa­dze­nie kon­kret­ne­go za­bie­gu u da­ne­go pa­cjen­ta. Dla­te­go w pierw­szej ko­lej­no­ści za­pra­sza­my na kon­sul­ta­cję, pod­czas któ­rej za­po­zna­je­my się z po­trze­ba­mi i ocze­ki­wa­nia­mi pa­cjen­ta oraz prze­pro­wa­dza­my szcze­gó­ło­wy wy­wiad me­dycz­ny celem wy­klu­cze­nia ist­nie­nia prze­ciw­wska­zań.

1. Laser frak­cyj­ny CO2

Za­bieg ten po­le­ga na kon­tro­lo­wa­nym uszko­dze­niu ma­łych ob­sza­rów skóry celem po­bu­dze­nia ko­mó­rek do re­ge­ne­ra­cji oraz walki ze skut­ka­mi sta­rze­nia. Dla­te­go za­le­ca­ny jest oso­bom bo­ry­ka­ją­cym się z ta­ki­mi pro­ble­ma­mi jak:

  • drob­ne zmarszcz­ki
  • wi­docz­ne, po­więk­szo­ne pory
  • bli­zny i bli­zny po­trą­dzi­ko­we
  • prze­bar­wie­nia i nie­rów­no­ści w ko­lo­ry­cie skóry
  • utra­ta na­pię­cia skóry

Nasza au­tor­ska pro­ce­du­ra Age­Stop+ (do­stęp­na tylko w In­sty­tu­cie Aspa­zja) to nasz naj­sil­niej­szy za­bieg od­mła­dza­ją­cy za­wie­ra­ją­cy laser CO2 + laser er­bo­wy + oso­cze bo­ga­to­płyt­ko­we + na­świe­tla­nie LED Tri­Wings Body. Dzię­ki tak do­bra­nej pro­ce­du­rze skóra do­sta­je mak­sy­mal­ną ilość bodź­ców do od­mła­dza i re­ge­ne­ra­cji z jed­no­cze­snym po­sza­no­wa­niem jej zdro­wia i bez­pie­czeń­stwa.

2. Za­my­ka­nie na­czy­nek - Cu­te­ra Excel V+™

Po­le­ga na usu­wa­niu zmian na­czy­nio­wych. Cu­te­ra Excel V+ emi­tu­je fale, które po wnik­nię­ciu w głęb­sze war­stwy skóry zo­sta­ją po­chło­nię­te przez he­mo­glo­bi­nę, a dzię­ki temu na­czyn­ko zo­sta­je za­mknię­te. Za­bieg po­le­ca­my w szcze­gól­no­ści oso­bom ze skórą na­czyn­ko­wą, ru­mie­niem (także na­pa­do­wym) i może być wy­ko­na­na prak­tycz­nie na każ­dej czę­ści ciała. Dzię­ki za­sto­so­wa­niu naj­now­szej wer­sji la­se­ra z więk­szym ob­sza­rem chło­dzą­cym za­bieg jest jesz­cze szyb­szy i jesz­cze bar­dziej kom­for­to­wy.

3. De­pi­la­cja la­se­ro­wa – Vec­tus & Cy­no­su­re

Za­rów­no laser de­pi­la­cyj­ny Vec­tus, jak i Cy­no­su­re emi­tu­ją wiąz­ki, które do­cie­ra­ją do miesz­ków wło­so­wych oraz po­wo­du­ją ich trwa­łe znisz­cze­nie. W za­leż­no­ści od in­dy­wi­du­al­nych czyn­ni­ków oraz ob­sza­ru za­bie­go­we­go pełne efek­ty za­bie­go­we mo­żesz ob­ser­wo­wać już po kilku za­bie­gach (za­zwy­czaj 4-6 spo­tkań). De­pi­la­cja la­se­ro­wa za­le­ca­na jest każ­de­mu, komu za­le­ży na gład­kim ciele przez długi czas, a w szcze­gól­no­ści tym oso­bom, które bo­ry­ka­ją się z po­draż­nie­nia­mi skóry, za­pa­le­niem oko­ło­miesz­ko­wym czy też in­ny­mi do­le­gli­wo­ścia­mi po tra­dy­cyj­nej de­pi­la­cji za­rów­no za po­mo­cą ma­szyn­ki, czy wosku, jak i de­pi­la­to­ra.

4. Pla­zma D.A.S. Me­di­cal

Po­mi­mo, że pla­zma to nie laser, a osob­na ka­te­go­ria za­bie­gów, to za­sad­ni­czo jej za­sa­dy bez­pie­czeń­stwa po­kry­wa­ją się ze wska­za­nia­mi la­se­ro­wy­mi. Pla­zmy nie wy­ko­nu­je się w okre­sach let­nich, a po za­bie­gu le­karz za­le­ca uni­ka­nie słoń­ca przez mi­ni­mum mie­siąc. Z tego też po­wo­du je­sień i zima to ide­al­ny czas na ten za­bieg.
Pla­zma to świet­ne i bar­dzo bez­piecz­ne roz­wią­za­nie dla osób, które chcą ujędr­nić i zre­wi­ta­li­zo­wać oko­li­cę oczu – po­wie­ki górne i dolne oraz zmarszcz­ki w tej oko­li­cy tzw. kurze łapki. Więk­szość za­bie­gów omija ten new­ral­gicz­ny ob­szar twa­rzy, który za­nie­dba­ny może Cię bar­dzo po­sta­rzać. Pla­zma to de­dy­ko­wa­ny od­mła­dza­niu oko­li­cy oczu za­bieg.

Przy­po­mi­na­my, że ro­dzaj za­bie­gów oraz czę­sto­tli­wość ich wy­ko­ny­wa­nia do­bie­ra­my za­wsze in­dy­wi­du­al­nie do każ­de­go pa­cjen­ta. Dla­te­go każde spo­tka­nie roz­po­czy­na­my od kon­sul­ta­cji ze spe­cja­li­stą.

TEKST AR­CHI­WAL­NY - opu­bli­ko­wa­ny przed wpro­wa­dze­niem usta­wy o wy­ro­bach me­dycz­nych.