Koniec roku był dla nas bardzo intensywnym okresem. Poza świątecznymi przygotowaniami, obsługą naszych Pacjentów, cały nasz Zespół uczestniczył w licznych szkoleniach z zakresu prawidłowej komunikacji z pacjentem, nowych technik masażu, nowości naszej ukochanej marki kosmetyków profesjonalnych Dermalogica, a także z obsługi zupełnie nowych sprzętów. W ofercie Instytutu pojawił się długo wyczekiwany peeling węglowy. Aspazja zawsze inwestuje tylko w najlepsze rozwiązania, dlatego zabieg wykonujemy przy pomocy ultranowoczesnego lasera pikosekundowego.
Czym jest laser pikosekundowy?
Co oznacza ta nazwa – laser pikosekundowy? Nie zagłębiając się w fizykę, moc generowana przez laser emitowana jest nieporównywalnie szybciej niż innych laserach. Mocno upraszczając w dużej części moc lasera przekształcana jest w falę dźwiękową, a nie termiczny bodziec “wypalający” skórę. Dzięki temu zabiegi są z jednej strony wyraźnie skuteczniejsze, a z drugiej przyjemniejsze i mniej inwazyjne.
To ważne, gdyż na rynku można spotkać się z różnymi zabiegami nazywanymi tą samą nazwą. Peeling węglowy bywa wykonywany w ogóle bez lasera – zabieg jest wtedy mniej skuteczny niż ten laserowy. Zdarza się także, że procedury zabiegowe przeprowadzane są z użyciem lasera Q-switch, który opiera się na starszym, mniej zaawansowanym rozwiązaniu. W naszym przypadku jest to zupełnie nowy laser pikosekundowy, czyli najnowsza dostępna technologia.
Przebieg laserowego peelingu węglowego
Peeling węglowy to zabieg oczyszczający polegający na aplikacji maski z węglem aktywnym na skórę, a następnie naświetlaniu jej laserem o długości fali 1320nm. Maska wnika w każdy por skórny, a absorpcja mocy lasera przez węgiel skutkuje dokładnym, dogłębnym oczyszczeniem powierzchni zabiegowej. Następnie na okolice poddaną zabiegowi nakładamy biocelulozową maskę w płacie nasączoną substancjami aktywnymi takimi jak witamina C czy kwas hialuronowy. Zastosowanie maski powoduje intensywną regenerację skóry, aby maksymalnie zminimalizować podrażnienie po procedurze laserowej. Zabieg jest więc prosty, dość szybki i praktycznie bezinwazyjny.
Efekty laserowego peelingu węglowego
Peeling węglowy nie tylko oczyszcza skórę, ale także będzie idealnym zabiegiem dla osób z problemem rozszerzonych porów, nadmiernym wydzielaniem sebum i obecnością trądzikowych zmian zapalnych. Jest to zabieg bezinwazyjny, który możemy wykonywać cały rok, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.
Korzyści dla Ciebie
- Twoja skóra stanie się bardziej gładka, wyrównana i rozjaśniona,
- Zwęzimy nadmiernie poszerzone pory skórne,
- Zadziałamy przeciwzapalnie i przyspieszymy gojenie zmian trądzikowych,
- Zmniejszymy wydzielanie sebum,
- Rozjaśnimy przebarwienia pozapalne.
Aby osiągnąć jak najlepsze, długofalowe efekty, należy wykonać serię 3-6 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni. W celu zmaksymalizowania efektów zabiegowych możemy połączyć peeling węglowy z innymi procedurami dostępnymi w naszym Instytucie.
Świetne efekty w terapii skóry mocno zanieczyszczonej, a także trądzikowej otrzymamy, gdy połączymy peeling węglowy z oczyszczaniem wodorowym. Delikatne oczyszczenie zaskórników przy pomocy aktywnego wodoru, a następnie procedura peelingu węglowego sprawi, że skóra będzie gładsza, a zmiany zapalne zagoją się szybciej. Gdy skóra jest szorstka, naskórek nadmiernie zrogowaciały możemy rozpocząć procedurę od peelingu kawitacyjnego, a następnie wykonać peeling węglowy. Przy bardziej zaawansowanym trądziku możliwe jest także łączenie peelingu węglowego z tradycyjnym oczyszczaniem manualnym.
Laserowy peeling węglowy – przeciwwskazania
Zabiegu nie możemy wykonać:
- na świeżo opalonej skórze,
- na skórze poddanej terapii retinoidami miejscowymi,
- a także w przypadku, gdy pacjent przyjmuje leki fotouczulające (m.in. tetracykliny, antydepresanty) i zioła (m.in. dziurawiec, nagietek)
- oraz gdy pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią
Przeciwwskazaniem jest również nowotwór, aktywna cukrzyca, choroby skóry, infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu, na wszelkie pytania szczegółowo odpowie nasz Zespół.
Laserowy peeling węglowy – postępowanie po zabiegu
Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, ściągnięta i podrażniona, a taki stan może trwać do 24 godzin po zabiegu. Najczęściej jednak skóra jest lekko zarumieniona, a rumień schodzi w ciągu godziny od zabiegu. Po wykonanej procedurze nie zalecamy opalania się przez minimum 2 tygodnie (obowiązkowo codzienna aplikacja kremu z filtrem SPF 50+), przez 2 dni nie należy korzystać również z sauny, basenu, jacuzzi, siłowni i gorących kąpieli. Warto nie wykonywać makijażu 24 godziny po zabiegu, a w pielęgnacji skupić się na nawilżeniu, ukojeniu i odbudowie bariery hydrolipidowej przykładowo za pomocą kremu Skin Smoothing marki Dermalogica czy Hydrate Obagi.
Jak widać, Aspazja nie przestaje inwestować w kolejne technologie, aby zapewnić Ci idealnie gładką, zdrową i piękną skórę. Zapraszamy do Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja, aby nasi Specjaliści dobrali terapie zabiegowe skrojone na miarę Twoich potrzeb. Do zobaczenia!
TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.