Do czego służą posiadane przez państwa Instytut nowoczesne urządzenia, jakimi są: Endermolab 2 Endermolgie® LPG, Maximus Trilipo™ oraz Cellactor® SC1 Storz Medical?
Karolina Szyba: Do zabiegu Endermologie kwalifikowana jest skóra, która ma cellulit, delikatną, miejscową otyłość albo zwiotczenie. Jeżeli chodzi o użycie Maximusa, głównie stosuje się go w przypadku zwiotczeń oraz usuwania niewielkiego cellulitu.
Izabela Garbacz: Cellactor jest natomiast najlepszym rozwiązaniem dla skóry z cellulitem, gdzie nie ma zbyt dużego zwiotczenia.
W jaki sposób dobierana jest odpowiednia terapia?
KS: Najważniejsza jest konsultacja, aby efekt był satysfakcjonujący zarówno dla pacjentki, jak i dla nas. W trakcie wywiadu rozpoznajemy problem i stawiamy diagnozę, decydujemy, zastosowanie której technologii będzie najskuteczniejsze w danym przypadku. Zależy to od obszaru ciała, jakim działanie ma być objęte. Wtedy dobieramy odpowiednią terapię.
Jakie działanie mają te urządzenia? Czym się od siebie różnią?
IG: Endermologia wykorzystuje technikę masażu próżniowego w połączeniu z rolkami masującymi. Skóra jest zasysana i jednocześnie masowana, dlatego tak dobrze działa ona na cellulit i różnego typu zwiotczenia. W przypadku Maximusa wykorzystujemy falę radiową, która podgrzewa tkanki, jednocześnie stymulując fibroblasty, które są odpowiedzialne za wytwarzanie włókien kolagenowych. Wykorzystywany jest specjalny moduł, wyposażony w pięć metalowych końcówek, którymi masujemy skórę. Końcówki te emitują falę radiową. Kiedy skóra jest rozgrzana urządzenie dodatkowo powoduje dynamiczny skurcz mięśnia, który usprawnia przepływ limfy.
KS: Cellactor natomiast wykorzystuje falę akustyczną, która rozbija złogi lipidowe. Po zakończeniu działania urządzenia wykonujemy manualny drenaż limfatyczny w celu odprowadzenia toksyn do okolicznych węzłów chłonnych. Cellactor stosowany jest głównie na uda i na pośladki.
Jak oceniają panie skuteczność tych zabiegów? Czy można wskazać najskuteczniejsze urządzenie?
IG: Każde z urządzeń jest ukierunkowane na trochę inne działanie i odpowiednio dobrane do indywidualnych potrzeb może przynieść świetne rezultaty. Moim zdaniem najlepsze w działaniu jest połączenie dwóch urządzeń. Najczęściej w terapii antycellulitowej stosujemy Endermolab 2 oraz Maximus TriLipo, gdyż większość Pań przychodzi do nas ze stosunkowo małym cellulitem, a przy okazji chce poprawić także jędrność skóry i wymodelować sylwetkę. W tym przypadku, dzięki pierwszemu urządzeniu wyraźnie zmniejszają się obwody poddawanych zabiegom partii ciała. Maximus natomiast poprawia jakość skóry.
*Każde z urządzeń jest ukierunkowane na trochę inne działanie i odpowiednio dobrane do indywidualnych potrzeb może przynieść świetne rezultaty. * ~ Izabela Garbacz
KS: Dokładnie. Najczęściej stosujemy połączenie Endermologie LPG i Maximusa. Daje to naprawdę dobre, wielokierunkowe efekty. Cellactor działa bardzo konkretnie – świetnie radzi sobie z zaawansowanym cellulitem. Jest idealnym rozwiązaniem, gdy ktoś potrzebuje metody, która jest w stanie poradzić sobie z cellulitem nawet czwartego stopnia.
Jak długo trwają zabiegi i jakie towarzyszą im odczucia?
KS: Wszystkie zabiegi trwają do godziny czasu. Długość ulega zmianie w zależności od indywidualnych uwarunkowań, tj.: stopnia problemu i obszaru na jaki działamy.
IG: Zabiegi są odczuwalne, jednak nie są bolesne. W przypadku Maksimusa wywoływane jest uczucie ciepła oraz skurcz mięśnia. Zabieg jest na tyle aktywny, że czuć działanie maszyny, jednak to tylko potwierdza ich potencjał – nie są to zabawki, a medyczne maszyny przetestowane klinicznie o udowodnionym działaniu.
Zabiegi są odczuwalne, jednak nie są bolesne. ~ Izabela Garbacz
KS: Przy Endermologie czuć zasysanie skóry. Zabieg jest wykonywany w przylegającym kostiumie. Dzięki niemu skóra jest bezpieczna i chroniona przed bolesnością. Kostium dodatkowo ma funkcje drenującą. Natomiast poddając się zabiegowi za pomocą Cellactora odczuwamy delikatne uderzenia.
Czy istnieją przeciwskazania do stosowania tych zabiegów?
IG: Przeciwwskazaniem są z pewnością nowotwory i żylaki, w tych przypadkach jest ograniczony wybór działania, należy wybrać inne zabiegi. Nie powinno się także stosować tych terapii w miejscach, w których występują pękające naczynka. Omijamy wtedy te części ciała lub dobieramy niższe parametry działania urządzeń.
Od czego zależy skuteczność tych zabiegów?
KS: Oczywiście zależy to od stopnia cellulitu i otyłości. Wiadomo, że najlepiej jest pracować ze skórą młodą lub utrzymaną w bardzo dobrym stanie. Jeżeli dana osoba dba przez całe życie o zdrową dietę i prawidłową aktywność fizyczną, to nawet w późniejszym wieku, skóra jest w dobrej kondycji i efekty zabiegów można zobaczyć bardzo szybko. Przykładem może być Pacjentka w średnim wieku z niewielką nadwagą, która po 11 zabiegach Endermologie w połączeniu z odpowiednią dietą i wysiłkiem fizycznym w obwodzie ud straciła aż 3 centymetry.
Pacjentka w średnim wieku z niewielką nadwagą, która po 11 zabiegach Endermologie w połączeniu z odpowiednią dietą i wysiłkiem fizycznym w obwodzie ud straciła aż 3 centymetry. ~ Karolina Szyba
Ile zabiegów trzeba wykonać, aby efekty były zauważalne?
KS: Ma to oczywiście związek ze stanem wyjściową i oczekiwanym efektem. Najłatwiej jest przybliżyć ilość przy Endermologie, optymalnie jest to 15 zabiegów dla każdego problemu. W przypadku niewielkiego zmiany będą widoczne już po pięciu zabiegach. Jeśli natomiast będzie on bardziej zaawansowany pierwsze efekty mogą pojawić się przy dziesiątym zabiegu.
IG: Jeżeli chodzi o Cellactora i Maximusa można powiedzieć tak orientacyjnie, że jest to 6, 8 do 12 zabiegów, w zależności od indywidualnego przypadku.
KS: Dla przykładu, przy pierwszym stopniu cellulitu, gdzie osoba jest dosyć szczupła i młoda wystarczyło nam 11 zabiegów Endemolabem i 4 Cellactorem. Efekty w tym przypadku był bardzo zadowalające.
Jakich wskazówek udzieliłyby panie osobom, które już poddały się zabiegom? Co zrobić, aby problem nie powrócił?
KS: Najważniejsza jest zdrowa, zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Jeżeli tego zabraknie nam, na co dzień, problem cellulitu wróci bardzo szybko. Musimy zacząć traktować zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną, jako sposób na życie, a nie tymczasową dietę.
ZADZWOŃ POD NUMER 8 407 488 LUB 518 594 270 I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ!
TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.