Terapia medycznym CO2, czyli o zaletach karboksyterapii
Leczenie "cudownym gazem" to przełom w medycynie estetycznej, choć jego terapeutyczne działanie odkryto już w latach 30. XX wieku. Po latach okazało się, że CO2 ma wiele innych zastosowań. Dwutlenek węgla występuje naturalnie w organizmie ludzkim i jest odpowiedzialny za regulowanie przepływu krwi w tkankach. Dzięki temu jest to bezpieczna i naturalna metoda, która rozszerzając naczynia krwionośne, dotlenia i odżywia komórki, tym samym wpływa na proces regeneracji tkanek. Imponująca ilość zastosowań oraz niezwykła skuteczność sprawiają, że karboksyterapia jest często wybieranym zabiegiem przez pacjentki gabinetów medycyny estetycznej.
Karboksyterapia polega na podaniu niewielkiej ilości dwutlenku węgla w wybrane miejsca poddawane zabiegowi. Pierwszym etapem po iniekcji CO2 jest silna wazodylatacja, czyli rozszerzenie naczyń krwionośnych, które powoduje zwiększenie przepływu krwi. Następnie w obszarze poddawanym zabiegowi dochodzi do wzmożonego uwalniania tlenu przez hemoglobinę (efekt Bohra), czego wynikiem jest dotlenienie tkanek. W Instytucie Aspazja zabieg karboksyterapii wykonywany jest zawsze przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, co gwarantuje bezpieczeństwo oraz najlepsze efekty. Medyczny dwutlenek węgla wprowadzany jest podskórnie lub śródskórnie za pomocą specjalnego urządzenia Karboksyterapia C.D.T. Evolution, które zostało zaakceptowane przez Amerykańskie Ministerstwo Zdrowia oraz posiada certyfikat Komisji Europejskiej.
Odświeżone spojrzenie – kabroksyterapia na oczy
Obrzęki (tzw. „worki”), cienie pod oczami i "kurze łapki" najbardziej zdradzają nasz wiek. Szczególnie osoby posiadające ekspresywną mimikę często narzekają na ten obszar twarzy. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i cienka, przez co zmiany związane z upływem czasu, a nawet niewyspaniem czy długotrwałym stresem odbijają się na niej w widoczny sposób. Zabieg karboksyterapii aktywuje czynnik wzrostu, biorący udział w tworzeniu sieci naczyń krwionośnych (VEGF). W wyniku jego stymulacji powstają nowe naczynia włosowate, co w znaczący sposób regeneruje skórę powiek. Bywa, że już po pierwszym zabiegu pacjentki mogą zauważyć spłycenie zmarszczek, uniesienie górnej powieki, a także redukcję cieni pod oczami. Poprawa mikrokrążenia sprawia, że znikają także worki pod oczami, dzięki czemu spojrzenie wydaje się młodsze i bardziej świeże. Dodatkowy efekt mobilizacji układu limfatycznego sprawia, że oko wygląda na młodsze, a tak zwane „poduszki” pod okiem zmniejszają się. W przypadku potrzeby zadziałania także na górną powiekę dobrze połączyć karboksyterapię z plazmą D.A.S. medical, która ujędrni i odmłodzi tę okolicę.
Zabieg karboksyterapii na oczy poleca się stosować w seriach (około 4-8 zabiegów) w odstępach od 3 do 14 dni w zależności od wskazania lekarza.
Mocne i gęste włosy za pomocą terapii dwutlenkiem węgla
Piękne włosy to najlepsza ozdoba twarzy, niestety wiele osób narzeka na ich wypadanie i osłabienie. Problem ten dotyczy w szczególności mężczyzn, wśród których karboksyterapia jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg ma na celu zahamowanie wypadania włosów oraz poprawienie ukrwienia skóry głowy. Zwiększone mikrokrążenie sprawia, że skóra jest silnie zregenerowana, a na głowie pojawiają się nowe włosy.
Najlepsze efekty widoczne są po wykonaniu serii 8-16 zabiegów, z częstotliwością raz w tygodniu i połączeniem terapii z naświetlaniem LED TriWings Body.
Skuteczny sposób na cellulit i rozstępy
Karboksyterapia ma także działanie antycellulitowe. Doskonale reaguje zarówno na wczesne objawy "pomarańczowej skórki", jak i znacząco zmniejsza zaawansowany cellulit. Wprowadzony pod skórę dwutlenek węgla przekształca się w kwas węglowy i powoduje uszkodzenie komórek tłuszczowych. W efekcie dochodzi do lipolizy czyli rozpadu tłuszczu. Zabieg karboksyterapii poprawia ukrwienie w obszarze poddawanym zabiegowi, co nasila drenaż limfatyczny, a także poprawia metabolizm, przyspieszając wydalanie uwolnionego tłuszczu. Dobrym połączeniem, które uzupełnia działanie karboksyterapii, jest wykorzystanie urządzenia Cellactor Storz Medical, które redukuje cellulit nawet czwartego stopnia.
Iniekcja dwutlenku węgla rozluźnia więc struktury cellulitowe (CO2 rozbija złogi tłuszczowe). Pod wpływem ciśnienia gazu zwiększa się przepływ krwi, a tkanka objęta cellulitem wygładza się. CO2 powoduje również lekki, kontrolowany stan zapalny, dzięki czemu uruchamia się proces produkcji elastyny i kolagenu, co sprawia, że skóra nabiera sprężystości. Obszar poddany zabiegowi karboksyterapii jest zrewitalizowany, wygładzony i ujednolicony. Skóra staje się gładsza i jędrniejsza, a rozstępy o wiele mniej widoczne.
W zależności od faktycznego stanu skóry, lekarz medycyny estetycznej dobiera ilość zabiegów w serii (zazwyczaj od 8 do 16 zabiegów), w odstępach 7-14 dni.
ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ ZADZWOŃ POD: 618407488
Zadbaj o ciało holistycznie i poznaj wszystkie zalety karboksyterapii
Zapraszamy na konsultację dermatologiczną do Instytutu Aspazja, podczas której lekarz medycyny estetycznej oceni stan Twojej skóry i dobierze odpowiednią ilość zabiegów. Indywidualne podejście do pacjenta oraz jego problemów sprawia, że w naszym gabinecie poczujesz się wyjątkowo, a zabieg przyniesie optymalne efekty. W trakcie wywiadu lekarz oceni także, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii, takie jak np. ciąża lub ciężka niewydolność nerek, serca i płuc.
Zdecyduj się na wizytę w Instytucje Aspazja i zadbaj o swoją twarz i ciało pod okiem najlepszych specjalistów. Nasz profesjonalny Zespół, pracujący na nowoczesnym sprzęcie, sprawi, że odzyskasz promienny wygląd i witalność.
TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.