Dużo się słyszy o braku efektów po zabiegach na sylwetkę. O tym, że efekty krótko się utrzymują. Że, jeśli w ogóle jakieś efekty wystąpiły, to nie takie jak ktoś by sobie życzył. Wiele osób nie wie, z czego to wynika. Czy faktycznie obecnie na rynku nie mamy jeszcze efektywnych rozwiązań na sylwetkę?
Dlaczego zabiegi na sylwetkę nie działają?
Znamy powód. A raczej aż 3 powody braku efektów po zabiegach kształtujących sylwetkę. Mogą one występować jednocześnie, ale już choćby jeden z nich skutkuje brakiem wymarzonych efektów na ciele.
Pierwszy powód braku efektów po zabiegach na ciało
**Nie stosowanie się pacjenta do zaleceń specjalisty. **
Większość zabiegów jest mocno powiązana z tymi 6 fizjologicznymi procesami:
- lipolizy (naturalnego usuwania komórek tłuszczowych w procesie metabolizowania glicerolu i kwasów tłuszczowych w wątrobie),
- obrotu limfą (stymulując często zachwiany naturalny proces przepływu chłonki do węzłów chłonnych)
- biosyntezy kolagenu i elastyny (stymulując m.in. fibroblasty do naturalnej produkcji nowych komórek przyczyniających się do odbudowy, polepszenia jakości skóry, przywrócenia jędrności i odmłodzenia tkanek)
- prawidłowego nawadnianie tkanek i odkładania wody w organizmie
- przyspieszenie obrotu skórnego i kontrola rogowacenia naskórka
- detoksykacji (stymulując tkanki do pozbycia się toksyn i reaktywnych form tlenu z organizmu, aby organizm odzyskał równowagę i silniejsze zdolności regeneracji)
Zadaniem większości z zabiegów jest zastymulowanie jednego lub kilku z wyżej wymienionych procesów.
Ignorując zalecenie ruchu bezpośrednio po wykonaniu zabiegu pacjent sam osłabia potencjał zabiegu, w którym np. błony komórek tłuszczowych zostały uszkodzone, tkanka tłuszczowa została uwolniona, jest gotowa do przetransportowania do wątroby, natomiast z racji siedzącego trybu życia ostatni element układanki zachodzi w minimalnym stopniu.
Podobnie jest w przypadku innych zabiegów, gdzie specjalista zaleca spożywanie wody bezpośrednio po zabiegu oraz pamiętanie o niej także na kilka dni po.
Także używki takie jak papierosy czy alkohol powodują zahamowanie naturalnych procesów, które zostały zapoczątkowane na zabiegu. Specjalista więc zaleca unikanie ich na kilka dni po zabiegu, bo w przeciwnym wypadku efekt zabiegu również będzie znikomy.
Drugi powód braku efektów po zabiegach na ciało
Sam zabieg to za mało.
Pacjenci są informowani o potrzebie zmiany negatywnie wpływających na ich sylwetkę nawyków. Są to m.in.:
- racjonalna, zbilansowana, zdrowa dieta - nie chodzi tu o głodówki i odmawianie sobie wszystkiego, ale o inteligentne podejście do codziennego żywienia. Służymy w tym aspekcie pomocą wskazując drogę do nieuciążliwej zmiany żywienia. Co więcej, z jednej strony przestajesz sobie szkodzić, z drugiej dostarczasz niezbędnych witamin, mikro- i makro-elementów do efektywnej przebudowy skóry, mięśni i tkanki tłuszczowej.
- zdrowy ruch – nie chodzi tu o wycieńczające, katorżniczych ćwiczenia przez cały tydzień, ale bycie w ruchu, aby przeciwdziałać negatywnym skutkom siedzącego trybu życia. W przypadku sylwetki są to kwestie związane z kręgosłupem, napięciem mięśni oraz odkładaniem się tkanki tłuszczowej. Niestety jest ich więcej np. upośledzenie układu krążenia oraz wyższa śmiertelność. Badania wskazują, że tryb 6h bez odchodzenia od biurka skraca życie o ok. 30% u kobiet i 20% u mężczyzn.
- odpowiedni ilość snu i wypoczynku – kiedy organizm ma się zregenerować, jeśli ciągle gnasz? Niedosypiasz? Czujesz permanentne przemęczenie?
Oczywiście, pewne efekty będą zauważalne nawet, jeśli zdecydujesz się na same zabiegi, ale potencjał jest dużo większy. U pacjentek u których zdecydowanie się na zabiegi było motywatorem do pewnych zdrowych zmian także w codziennym funkcjonowaniu obserwujemy zdecydowanie lepsze efekty.
Trzeci powód braku efektów po zabiegach na ciało
Nieefektywny zabieg.
Każdy zabieg działa na innej zasadzie. Stymuluje inne naturalne procesy. Możesz więc spodziewać się po nich innego działania. Dwa pierwsze powody skierowane były do pacjenta. Ten jest odpowiedzialnością gabinetu.
Nadal w wielu miejscach pacjenci spotykają się z niewystarczająco rozbudowanym zapleczem maszynowym. Z brakiem wiedzy oraz z polecaniem tego samego zabiegu wszystkim. Jeśli chcesz działać na wyszczuplenie polecony powinien zostać np. Maximus, Adipology lub LipoLife 3G. Jeśli borykasz się z cellulitem najlepszym rozwiązaniem będzie Cellactor Storz Medical. Jeśli chcesz zredukować rozstępy strzałem w dziesiątkę będzie karboksyterapia lub laser CO2. Gdy walczysz z opuchnięciami limfatycznymi lub cellulitem wodnym niezastąpiony będzie Icoone Laser lub Endermologie Endermolab 2. W przypadku gdy chcesz popracować nad skórą ciała, czyli wygładzić ją i dostarczyć składników odżywczych, aby pięknie się prezentowała sprawdzonym rozwiązaniem będą zabiegi Thalgo.
Jeśli więc dany gabinet lub klinika nie dysponuje tak zróżnicowanymi zabiegami będzie polecać coś co już na starcie nie ma prawa efektywnie zadziałać na Twoją potrzebę.
Warto zaznaczyć, że obecnie nasi pacjenci przychodzą do nas często z kilkoma potrzebami jednocześnie. Tu sprawa się komplikuje, ale mając do wyboru aż tyle rozwiązań możemy polecić najlepsze rozwiązanie biorąc indywidualnie pod uwagę wszystkie zmienne.
Zmiana sylwetki na dłużej
Jeśli pragniesz efektów, które będą utrzymywały się długo warto wziąć sobie do serca zalecenia kosmetologa i trwale zmienić styl życia. Nie muszą to być wielkie, ciężkie do wdrożenia zmiany, ale sprytne elementy, które będą procentować nie tylko upiększając Twoją sylwetkę. Zmiana nawyków żywieniowych, zdrowy ruch, pozwolenie sobie na efektywny odpoczynek to inwestycja w zdrowie, dłuższą młodość i mniej chorób w późniejszych latach. A jeśli chodzi o sylwetkę, przed kolejnym letnim sezonem starczy już tylko krótsza seria na tzw. doszlifowanie.
ABY UMÓWIĆ SIĘ NA WIZYTĘ ZADZWOŃ POD: 618407488
Pamiętaj, mając pewność, że żaden z tych trzech głównych powodów braku efektów po zabiegach na ciało nie wystąpi, jesteś na najlepszej drodze do wymarzonej, przepięknej sylwetki, którą będziesz cieszyć się latami.
TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.