10 zasad pięknej sylwetki

2 kwietnia 2019

1. Bądź aktywna

Ruch to najlepszy sposób na utratę wagi, a także na wymodelowanie sylwetki czy wzmocnienie organizmu. Jednak do ćwiczeń podejdź rozsądnie i nie forsuj się od pierwszego tygodnia. Stopniowo zwiększaj intensywność i częstotliwość treningów, by nie zniechęcić się na starcie. Rozpocznij trening od porządnej rozgrzewki, tak aby przygotować ciało do wysiłku. Pamiętaj, że to kluczowy element, a ominięcie go może skutkować kontuzjami. Następnie przejdź do ćwiczeń cardio, a trening zakończ rozciąganiem. Przeznacz na ruch około godziny dziennie, dwa lub trzy razy w tygodniu. Wykorzystuj także każdą okazję do ruchu, zamiast samochodu wybierz rower lub przemieszczaj się pieszo, a windę zamień na schody!

10 zasad pieknej sylwetki

2. Odżywiaj się rozsądnie

Chyba nikomu nie trzeba przypominać, że zdrowa dieta, czyli między innymi bogata w warzywa i wiele składników odżywczych, to podstawa zdrowego stylu życia. Nawet regularne treningi nie przyniosą rezultatu, jeśli nie połączymy ich z odpowiednią dietą. Dlatego właściwie zaplanowane posiłki to klucz do sukcesu. Staraj się jeść 4-5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach. W swojej diecie uwzględnij produkty bogate w białko (np. ryby i jajka), a także dostarczaj witamin w postaci warzyw i owoców. Ostatni posiłek zjadaj około 3-4 godziny przed pójściem spać. Jeśli między posiłkami głód nie daje Ci spokoju – postaw na zdrowe przekąski, takie jak orzechy. Jeśli potrzebujesz garści wskazówek możesz zapisać się do naszego dietetyka na konsultację.

3. Nawadniaj organizm

Woda stanowi 60-70 proc. masy dorosłego człowieka i jest niezbędna w procesach przemiany materii. Stanowi ona środowisko reakcji wszystkich przemian zachodzących w organizmie, dlatego picie dużej ilości wody pozwala zachować balans i utrzymać ciało w równowadze. Dzień rozpoczynaj od szklanki ciepłej wody (możesz dodać trochę świeżo wyciskanego soku z cytryny), aby pobudzić ciało do metabolizmu.

4. Oczyść ciało i duszę

Detoks organizmu to dobry początek nowej, zdrowej drogi życia. Nagromadzone w organizmie toksyczne substancje spowalniają metabolizm i zatrzymują wodę w organizmie. By się ich pozbyć pij zieloną herbatę oraz napary z ziół i spożywaj nieprzetworzone produkty spożywcze. Jeśli pragniesz oczyścić także umysł – zacznij od medytacji kilka minut dziennie.

5. Działaj według planu

Jeśli dotychczasowe próby zrzucenia wagi nie przyniosły oczekiwanych efektów, być może zabrałaś się zbyt chaotycznie do przemian? Przeznacz chwilę czasu na stworzenie planu działania. Uwzględnij w nim posiłki, treningi oraz wszystkie dodatkowe czynności, które pragniesz wcielić w życie. Plan umieść w widocznym miejscu (np. na lodówce, co dodatkowo zniechęci do podjadania) i staraj się odhaczać to, co udało Ci się w danym tygodniu zrealizować.

6. Pielęgnacja

Nagłe zrzucenie wagi może powodować problemy ze skórą, dlatego podczas utraty kilogramów ważna jest także pielęgnacja ciała. Nie zapomnij o ujędrniających kosmetykach oraz regularnych masażach, które poprawią napięcie skóry i zwiększą jej elastyczność. Możesz działać na własną rękę lub skorzystać z pomocy specjalistów. W Instytucie Aspazja oferujemy szeroką gamę zabiegów ujędrniających, wyszczuplających i modelujących sylwetkę które pomogą w walce z nadmiarem tłuszczu i niedoskonałościami takimi jak cellulit. Profesjonale zabiegi to nie tylko szansa na piękną sylwetkę, ale także relaks po treningu i motywacja do dalszego działania.

 

ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ
ZADZWOŃ POD: 618407488

 

7. Wysypiaj się

Regularny sen, przynajmniej 6 godzin w ciągu doby to najlepsze lekarstwo! Podczas snu Twoje ciało regeneruje się i odpoczywa po całym dniu. Bez odpowiedniej dawki wypoczynku, nie będziesz miała siły do ćwiczeń, ani niskokalorycznej diety.

8. Nagradzaj się za rezultaty

Jeśli czujesz psychiczne obciążenie dietą i wysiłkiem – nagradzaj się! Po treningu idź do sauny lub na obejrzyj ulubiony serial, a po kolejnym dniu przestrzegania ścisłej diety zrób sobie maseczkę lub coś co sprawia Ci przyjemność. Takie małe prezenty pozwalają wytrwać w postanowieniach i zachęcają do dalszej pracy nad ciałem.

9. Nie poddawaj się

Nie dołuj się porażkami, to że zjadłaś batonika nie oznacza, że cały wysiłek poszedł na marne. Wystarczy, że zrobisz dodatkowe 15 minut treningu. Każdy ma czasem gorszy dzień, dlatego dni kiedy nie wyrobisz planu, zrób sobie przerwę na regenerację!

10. Akceptuj swoje ciało

Bez względu na to jaki jest początkowy stan Twojej sylwetki – kochaj siebie! Akceptacja swoich niedoskonałości to oznaka dojrzałości, dlatego nie krytykuj siebie za potknięcia i nie wymagaj od swojego organizmu więcej, niż może zrobić.

10 zasad pieknej sylwetki
Specjalista
Aspazji

Icoone Laser 2 - cennik

Ceny pakietów zawierają zabiegi: 20' baza + 10' focus na wybrany obszar.
Przy pojedynczych zabiegach należy dokupić oryginalny strój Icoone.
W celu dobrania i wyceny odpowiedniego pakietu (ilość zabiegów oraz focusów) prosimy o kontakt. 

Pakiet 15 zabiegów (GRATIS: strój + analizator TANITA przed i po + 3ci i 4ty fokus [przy zakupie 2giego]) 2700‑3375
Pakiet 10 zabiegów (GRATIS: strój + analizator TANITA przed i po + 4ty fokus [przy zakupie 2giego i 3ciego]) 1900‑2800
Pakiet 5 zabiegów (GRATIS: strój) 1000‑1675
Dodatkowy fokus do zabiegu w pakiecie 45
1 zabieg 30 min (baza + 1 fokus) 250
Dodatkowy fokus do pojedynczego zabiegu 75
Strój 80