LaserME - innowacja 2022

16 grudnia 2022

Aspazja od lat jest jedną z topowych klinik na mapie Poznania. Miejsce to tworzą pacjonaci, którzy nieustannie się rozwijają i wybierają najnowsze technologie, które idealnie wpasują się w potrzeby pacjentów Kliniki. W tym roku swoją premierę miały w Aspazji takie innowacyjne urządzenia jak:

 • Nowe Zaffiro – ujędrniająco-liftingujący zabieg, który od razu podbił serca naszych pacjentów 
 • Icoone Laser med 2 – ulepszona wersja ulubionego sprzętu do kształtowania sylwetki
 • Laser pikosekundowy do poprawy jakości skóry oraz usuwania tatuaży
 • Infinite RF – kosmetologiczna wersja znanej i lubianej technologii do radiofrekwencji mikroigłowej

LaserME innowacja 2022

Kolejnym miłym zaskoczeniem jest wprowadzenie innowacyjnego sprzętu na piętrze kosmetologicznym o nazwie LaserMe. Sprzęt miał swoją premierę w połowie 2022, wiec jest to światowa innowacja i zabieg, którego wcześniej nie było nigdzie!
Już od dziś zapraszamy na zabieg laserem frakcyjnym nieablacyjnym – LaserMe. Jego innowacyjność polega między innymi na:

 1. możliwości wykonywania zabiegu przez cały rok – niezależnie od warunków pogodowych
 2. okres gojenia został skrócony do minimum i trwa zwykle od kilku godzin do doby po zabiegu
 3. zabieg jest zdecydowanie bardziej komfortowy, do tego stopnia, że niepotrzebne jest znieczulenie przed zabiegiem
 4. zabieg jest zdecydowanie bezpieczniejszy, bardziej kontrolowany, a efekty powtarzalne dzięki precyzyjnym ustawieniom lasera dopasowanym do indywidualnych potrzeb oraz specjalnym czujnikom styku głowicy ze skórą 
 5. precyzja działania nawet na newralgicznych obszarach takich jako okolica oczu czy ust

Nie od dziś wiemy, że zabiegi z wykorzystaniem technologii laserowego frakcjonowania skóry przynosi świetne efekty terapeutyczne. Stosujemy ten zabieg m.in.  w celu:

 • odmłodzenia i poprawy struktury skóry
 • zniwelowania  blizn
 • zlikwidowanie powierzchownych przebarwień
 • zwężenia porów i ujść gruczołów łojowych 
 • zmniejszenia rozstępów

LaserME innowacja 2022

Dotychczas ten zabieg wiązał się jednak z kilkudniowym czasem rekonwalescencji. Najczęściej oznaczało to wzięcie zwolnienia w pracy, bądź spędzenie weekendu w domu. LaserMe jest nowością, dzięki której nie musisz się już martwić o to jak będziesz wyglądać po zabiegu  i na ile dni będziesz „wycięta/y” z funkcjonowania.
Zabieg z użyciem LaserMe jest delikatniejszy, mniej odczuwalny, a gojenie następuje zdecydowanie szybciej niż w przypadku  ablacyjnego lasera  CO2.   W wyniku działania światła w laserze frakcyjnym nieablacyjnym powstają kontrolowane mikrokolumnowe strefy podgrzania skóry, które nie uszkadzają wierzchniej warstwy naskórka. Dzięki obecności zdrowej tkanki, skrócona jest droga do migracji komórek, a regeneracja właśnie dlatego jest znacznie szybsza. 

Działanie LaserMe  polega na skupieniu wiązki lasera w głębszych warstwach skóry w celu uszkodzenia starzejącej się lub bliznowatej tkanki właściwie bez czasu rekonwalescencji w odróżnieniu od klasycznej CO2, która działa zdecydowanie agresywniej na skórę i naskórek. Precyzyjny dobór długości fali, natężenia i czasu trwania impulsu a także gęstość dostarczanej energii pozwala na wybiórcze, kontrolowane termiczne zastymulowanie tkanki bez jej uszkadzania. 

Zazwyczaj przy zabiegach z wykorzystaniem światła lasera niezbędne są okulary ochronne. W tym przypadku mamy do czynienia z precyzyjnie wykonaną głowicą oraz specjalnym czujnikom styku, które nie pozwalają, aby impuls wiązki światła wydostał się poza pole zabiegowe. Laser włączy się jedynie, gdy głowica idealnie przylega do skóry. Natomiast, jeśli z jakiegoś powodu głowica odskoczy od powierzchni skóry poddanej zabiegowi, to wyzwolenie impulsu nie będzie możliwe. Ta unikatowa funkcja czujnika dotyku pozwala na wygodną pracę operatora, a także poczucie bezpieczeństwa dla pacjenta. 

Podsumowując, jeszcze większy poziom bezpieczeństwa, jeszcze szybsze gojenie, jeszcze wyższy komfort w trakcie i po zabiegu i jeszcze lepsze efekty! Zapraszamy serdecznie.

TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.

LaserME innowacja 2022
mgr
Monika
Kawala
LaserME innowacja 2022
Joanna
Osik