Lipoliza

Lipoliza to zabieg pozwalający na eliminację małych, nagromadzonych miejscowo ilości tłuszczu. Wskazaniami do tego zabiegu są lokalne otłuszczenia ciała:

 • podwójny podbródek,
 • druga broda,
 • okolice tricepsu na ramionach,
 • fałd tłuszczu na brzuchu,
 • na plecach poniżej żeber,
 • na pośladkach,
 • tłuszcz wokół pach,
 • poduszeczki tłuszczu w okolicy pach,
 • wewnętrzna strona ud i kolan.

Zabieg polega na podaniu w wybrane obszary ciała preparatu, który powoduje kontrolowany stan zapalny i częściowy rozpad komórek tłuszczowych, a w następstwie pomaga opróżnić je z ich zawartości. Uwolniony tłuszcz przedostaje się do krwi, która transportuje go do wątroby – naturalnego miejsca neutralizacji toksyn. Następnie tłuszcz zostaje usunięty z organizmu.

Widoczna redukcja tkanki tłuszczowej następuje już po okresie trzech tygodni od wykonania zabiegu. Lipoliza przynosi doskonałe efekty również w walce z cellulitem. Zabieg trwa około 30 minut i jest alternatywą dla liposukcji.

Efekty
Działanie
Krok po kroku

Efekt redukcji tkanki tłuszczowej obserwuje się już od 1 zabiegu, choć nejlepsze efekty uzyskuje się po serii zabiegów. Należy pamiętać jednak, że szybkość pojawiania się efektów jest kwestią indywidualną, zależną od poziomu nagromadzenia tłuszczu. Skóra po zabiegu jest bardziej jędrna i gładka. Dodatkowym efektem kuracji jest miejscowa likwidacja cellulitu. 

Za pomocą cienkiej igły do tkanki tłuszczowej wprowadzony zostaje roztwór, który powoduje stan zapalny. Tkanka tłuszczowa ulega redukcji. Zawartość komórek tłuszczowych zostaje odtransportowana do wątroby, w której jest metabolizowana.

W przeciwieństwie do innych preparatów, Aqualyx jest bardziej skuteczny oraz nieinwazyjny (minimalizuje liczbę wkłuć do 1-2). Pacjent może odczuwać dyskomfort w czasie zabiegu, który ustępuje po jego zakończeniu.

 1. Lekarz zaznacza na ciele pacjenta obszary, które mają zostać wymodelowane.
 2. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja skóry.
 3. Do tkanki tłuszczowej podany zostaje preparat, powodujący redukcję komórek tłuszczowych.
 4. Zabieg wywołuje delikatny dyskomfort. Stopień jego odczuwania jest kwestią indywidualną.
 5. Po zabiegu możliwe objawy uboczne: zaczerwienienie skóry, obrzęk, siniaki, świąd, pieczenie. Objawy te ustępują samoistnie w ciągu kilu dni.
 6. Przez kilka dni po zabiegu zaleca się spożywanie większej ilości wody (około 2 litry na dobę), dzięki czemu organizm jest w stanie skutecznie pozbyć się płynnego tłuszczu.
 7. Do trzech tygodni po zabiegu, zaleca się unikanie alkoholu i kofeiny, które mogą wpływać na układ limfatyczny, usuwający tłuszcz z organizmu.
 8. W celu przyspieszenia efektów kuracji zaleca się stosowanie masażu próżniowego (Endermologia).
Czas trwania zabiegu: -
30
min
Bezpieczeństwo
Przeciwwskazania

Zabieg jest wykonywany przez doświadczonego lekarza. Przez kilka dni po zabiegu na skórze może utrzymywać się delikatne zaczerwienienie i obrzęk. Już godzinę po lipolizie pacjenci wykazują pełną sprawność fizyczną. 

 • choroby nerek i wątroby,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • stałe przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
 • nadmierna otyłość,
 • cukrzyca,
 • choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem,
 • ciąża i okres karmienia piersią.

Lipoliza - cennik

Uda 500‑850
Brzuch 500‑850
Bryczesy 300‑450
Broda 300
Ramiona 300
Okolice kolan 300

Zabieg wykonywany przez:

435 lek. med. Przemysław Trzeciak

dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką; absolwent WAM-u w Łodzi. Od ponad 14 lat zajmuje się medycyną estetyczną, szczególnie skupiając się na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentek. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach z zakresu medycyny anti-aging, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych. W wolnym czasie lata na szybowcach, podróżuje po świecie i majsterkuje.

435 lek. med. Justyna Kursa-Orłowska

dermatolog i wenerolog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest autorką wielu prac i publikacji z dziedziny dermatologii. Wiele lat pracowała na Oddziale Chorób Skóry w Szpitalu wojewódzkim w Poznaniu, gdzie w szczególności zajmowała się leczeniem chorób dermatologicznych takich jak łuszczyca, trądzik różowaty i pospolity oraz grzybice skóry. Aktualnie zajmuje się medycyną estetyczną, aktywnie uczestnicząc w kursach i szkoleniach z jej zakresu, stale podnosząc swoje kwalifikacje w wykonywaniu zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej oraz mezoterapii i terapii laserowej. Wolny czas spędza z rodziną, czyta kryminały i doskonali swoje zdolności kulinarne.

435 lek.med. Katarzyna Świdurska

dermatolog i wenerolog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marinkowskiego w Poznaniu. W 2014 roku zdała egzamin specjalizacyjny z dermatologii i wenerologii. Jest autorką i współautorką prac naukowych i rozdziałów podręczników. Doświadczenie zdobywała w Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, gdzie zajmowała się diagnostyką i leczeniem chorób takich jak łuszczyca, zakażenia skóry i błon śluzowych, choroby łojotokowe (trądzik pospolity, trądzik różowaty, łojotokowe zapalenie skóry), choroby autoimmunologiczne, choroby skóry u dzieci oraz oceną dermatoskopową znamion. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, ciągle poszerza wiedzę z zakresu dermatologii klinicznej i doskonali umiejętności z zakresu dermatologii estetycznej biorąc udział w konferencjach, szkoleniach i warsztatach.