Trwała depilacja laserowa Vectus & Cynosure

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?
Depilacja laserowa laserami Vectus i Cynosure jest bezpieczna. To sprawdzone, atestowane rozwiązania, które gwarantują najwyższą jakość dostępną na rynku. Oba wyposażone są w systemy, które zmniejszają nagrzewanie się skóry, a co za tym idzie zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo zabiegu.

Ile zabiegów muszę wykonać?
Zjawiskiem, które ma kluczowy wpływ na zabieg laserowego usuwania owłosienia jest cykl wzrostu włosa. Każdy włos w ciągu swojego życia przechodzi tzw. 3 fazy wzrostu. Wiąże się to z wykonaniem minimum 3, a najczęściej około 5 zabiegów laserowych, w wyznaczonych odstępach czasowych.

Co jaki czas należy wykonać zabieg?
Każda część ciała charakteryzuje się innym cyklem zabiegowym. Pamiętaj o tym przy planowaniu całego cyklu. W przypadku ramion i pach zabiegi powinny być wykonywane co 6 tygodni. Coraz popularniejsze zabiegi laserowego usuwani owłosienia z okolic bikini wymagają odstępów od 6 do 8 tygodni. Z kolei zabiegi na plecy i nogi muszą zostać wykonane co 8 do 10 tygodni. Po zakończonej serii wystarczy 1 zabieg na rok, aby podtrzymać efekt.

Ile trwa 1 zabieg?
Czas trwania zabiegu wynosi od 10 minut do godziny, w zależności od obszaru, na który się zdecydujesz oraz Twoich indywidualnych odczuć.

Zabiegi przy pomocy lasera Vectus są szybsze, ponieważ ma on większą głowicę. Przy dużych powierzchniach depilacji (na przykład plecy czy nogi) wyraźnie skraca się czas zabiegu, co wpływa na Twoje większe poczucie komfortu.

W salonach dostępnych jest wiele urządzeń. Jaki laser będzie najlepszy?
Naszym zdaniem najlepsze będą lasery Vectus i Cynosure. Te dwie technologie możemy polecić z całą odpowiedzialnością.

Dlaczego Vectus?
Laser Vectus to światowy lider w depilacji laserowej. Jest to laser diodowy przeznaczony do trwałego usuwania owłosienia. Działa na długości fali 810nm, a dzięki temu precyzyjnie trafia w barwnik zawarty we włosie, aby usunąć zbędne owłosienie. Vectus jest rewolucyjnym urządzeniem w dziedzinie depilacji laserowej – jako jedyny posiada czytnik poziomu melaniny Skintel, który pozwala na dostosowanie parametrów zabiegowych do Twoich indywidualnych potrzeb. Zapewnia więc Tobie większe bezpieczeństwo przy jednoczesnym osiągnięciu lepszych i szybszych efektów.

Vectus posiada kilka wielkości głowic, aby zabiegi na mniejszych obszarach były maksymalnie precyzyjne, a przy większych powierzchniach skrócić czas zabiegu działając dużą głowicą. W zależności od wybranego obszaru ciała, kosmetolog ma możliwość doboru odpowiedniej wielkości głowicy i paramentów. Wiązka światła emitowana przez laser jest jednolicie rozłożona po całej głowicy, a ponadto korzysta z technologii Photon Recycling, która pozwala na odzyskiwanie światła odbitego od skóry, aby wzmocnić działanie zabiegu nie nagrzewając skóry.

Dlaczego Cynosure?
Laser aleksandrytowy Cynosure to laser najchętniej wybierany przez specjalistów. Emituje fale o długości 755nm, aby energia lasera była w największym stopniu absorbowana przez melaninę włosa. Wiązka energii przenikając w głąb skóry trafia w największym stopniu do włosa, gdzie niszczy jego macierz. Dzięki temu raz usunięty włos już nie odrośnie.

Cynosure posiada bardzo precyzyjną głowicę, która świetnie sprawdzi się na mniejszych obszarach oraz w okolicy zgięć np. pachy. Podczas zabiegu okolica podana zabiegowi laserowego usuwania owłosienia jest chłodzona zimnym powietrzem, aby zagwarantować Tobie większe poczucie komfortu i maksymalne bezpieczeństwo zabiegu.

Dlaczego laser Vectus i laser Cynosure są lepsze niż IPL i LightSheer?
IPL to starsza technologia, która nie jest laserem o wybiórczym działaniu, a lampą, której światło jest pochłaniane w dużym stopniu także przez skórę. Przez to niepotrzebnie ją nagrzewa, a mniej energii pochłaniane jest przez melaninę. Zabieg jest więc mniej przyjemny, słabszy i musi zostać wykonany więcej razy.

LighSheer to również starsza technologia o ograniczonych możliwościach. Nie dysponuje tak zaawansowanymi rozwiązaniami jak Skintel (czytnik poziomu melaniny) czy inne rozwiązania gwarantujące mniejszą liczbę zabiegów, większe bezpieczeństwo i zredukowanie nieprzyjemnych doznań.

ZADZWOŃ POD NUMER 8 407 488 LUB 518 594 270
I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ!

Aby dowiedzieć się więcej, obejrzyj film:

Efekty
Działanie
Krok po kroku

Raz usunięty włos już nigdy nie odrośnie. Po wykonaniu zabiegu laserowej depilacji ciało pozostaje gładkie na długi czas. W ten sposób można pozbyć się także wrastających włosków na przykład po bolesnej depilacji woskiem czy depilatorem. Z efektów laserowego usuwania owłosienia zadowolone są szczególnie osoby, u których po depilacji woskiem występowały podrażnienia skóry, wrastające włosy oraz zapalenie okołomieszkowe.

Wiązka lasera dociera do umiejscowionych pod skórą mieszków włosowych i usuwa je pod wpływem ciepła pochłanianego przez melaninę. Proces trwać może od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od wielkości depilowanego obszaru. Mieszek włosowy ulega całkowitemu zniszczeniu. Jest to zabieg, który należy powtórzyć co najmniej 3, a najczęściej około 5 razy dla osiągnięcia trwałych efektów.

 1. Przed wykonaniem zabiegu należy ogolić włosy maszynką w okolicach zabiegowych i nie kremować skóry.
 2. Cztery tygodnie przed planowanym zabiegiem całkowicie zabronione są kąpiele słoneczne. Natomiast nakładanie samoopalaczy wykluczone jest na dwa tygodnie przed.
 3. Cztery tygodnie przed i w trakcie trwania całej serii zabiegów nie należy wyrywać ani depilować włosków, należy je golić mechanicznie.
 4. Nie stosować antybiotyków, leków światłouczulających, ziół (m.in. dziurawiec, nagietek) oraz terapii doustnej retinoidami (Roaccutane).
 5. Nie należy stosować kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminy C itp. min 2 tygodnie przed zabiegiem.
 6. Nie należy drażnić skóry w okolicy zabiegu, nie używać antyperspirantów, nawilżać.
 7. Do dwóch dni po zabiegu nie korzystać z sauny i basenu.
 8. Zabieg rozpoczyna się od próby laserowej, podczas której kosmetolog wykonuje jeden lub kilka strzałów laserem na wybrany obszar zabiegowy. Po odczekaniu 15 minut poddany próbie fragment ciała jest obserwowany w celu sprawdzenia reakcji organizmu pacjenta.
 9. Po rozpoczęciu zabiegu wiązka lasera dociera do umiejscowionych pod skórą mieszków włosowych i niszczy je pod wpływem ciepła.
 10. Każda skóra w indywidualny sposób może reagować na wykonany zabieg laserowy. Możliwy jest rumień lub obrzęk okołomieszkowy, który ustępuje po kilku godzinach.
 11. Po zabiegu depilowany obszar powinno się myć żelem bezmydłowym i delikatnie osuszać, należy również stosować kosmetyki łagodzące podrażnienia i kremy z filtrem.
 12. Dla pełnej skuteczności zabiegu konieczne jest wykonanie serii zabiegów, którą indywidualnie dobiera kosmetolog.
Czas trwania zabiegu: -
60
min
Bezpieczeństwo
Przeciwwskazania

Urządzenia do laserowego usuwania owłosienia są w pełni bezpieczne. Nie wywierają ujemnego oddziaływania na organizm człowieka. Światło lasera oddziałuje jedynie na powierzchnię skóry, nie uszkadza jej głębszych warstw. Instytut Aspazja posiada urządzenie chłodzące, które zwiększa komfort zabiegu. Zabieg odbywa się w klimatyzowanym pomieszczeniu, co wpływa znacząco na Twój komfort. Wykonują go odpowiednio przeszkoleni kosmetolodzy z doświadczeniem. Skuteczność działania lasera Vectus oraz Cynosure została potwierdzona certyfikatem FDA (Agencja Żywności i Leków).

 • opalenizna,
 • cukrzyca,
 • choroby skóry, których przyczyną jest nietolerowanie promieni UV,
 • trądzik różowaty,
 • bielactwo,
 • zmiany alergiczne,
 • aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze,
 • ciąża i laktacja,
 • rozrusznik serca,
 • zaburzenia gojenia się skóry,
 • otwarte zmiany skórne,
 • stosowanie kremów z retinolem (należy zaprzestać kremu na 3 tygodnie przed zabiegiem),
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
 • nowotwory,
 • chemioterapia,
 • nie należy używać depilatora, pęsety, ani woskować miejsc poddanych zabiegowi miesiąc przed zabiegiem i w trakcie serii.

Zabieg powinno wykonywać się w miesiącach jesienno-zimowych, w czasie kiedy skóra nie jest tak narażona na działanie promieni słonecznych, ponieważ jest on fotouczulający.

Trwała depilacja laserowa Vectus & Cynosure - cennik

Ekspert Aspazji poleca. Po 3. zabiegu na daną okolicę koszt kolejnego -50% (do roku od zabiegu). Przy 5 zabiegach oszczędzasz od 180 do nawet 700zł!
Palce u stóp 180
Grzbiet stóp (bez palców) 180
Stopy 360
Łydki 350
Uda 350
Pośladki 350
Szpara pośladkowa 200
Bikini całościowe 350
Bikini głębokie 300
Bikini klasyczne 250
Brzuch cały 350
Brzuch fragment 180
Plecy męskie 600
Plecy damskie 450
Klatka piersiowa 350
Pachy 300
Dłonie 180
Ręce męskie 350
Ręce damskie 250
Barki 300
Kark 250
Szyja męska 350
Szyja damska 300
Wąsik 180
Broda 180
Baczki 300‑350
Policzki 270
Brwi 100
Cała twarz 550

Zabieg wykonywany przez:

369 mgr Ewa Nowak

kosmetolog, dietetyk. Dietetykę ukończyła na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, natomiast kosmetologię na Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie. Dietetykiem została, aby w walce o szczupłą sylwetkę w pierwszej kolejności pomóc sobie. Dziś zdrowym stylem życia zaraża swoje otoczenie. Posiada kilkuletnie doświadczenie jako kosmetolog. Wykonuje szereg profesjonalnych zabiegów m.in. makijaż permanentny, terapie wyszczuplające sylwetkę czy kompleksowe zabiegi pielęgnujące twarzy, szyję i dekolt. Nie wyobraża sobie pracy w innych zawodach. Wolny czas spędza na czytaniu książek z zakresu dietetyki. Od niedawna odkryła magiczną moc biegania i aktywności fizycznej.

369 mgr Paula Szczuko

kosmetolog. Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu ze specjalnością kosmetologia anti-aging. Posiada kilkuletnie doświadczenie zdobyte w renomowanych gabinetach w Szczecinie. Ukończyła wiele kursów poświadczonych certyfikatami. Specjalizuje się w terapiach przeciwstarzeniowych oraz modelujacych sylwetkę. Praca jest jej pasją, dlatego z uśmiechem na twarzy podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta.

369 mgr Anna Piecyk

kosmetolog, dietetyk. Ukończyła studia licencjackie z Kosmetologii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz poszerzyła swoją wiedzę na studiach magisterskich na Uniwersytecie Przyrodniczym
z zakresu dietetyki. Od zawsze jej pasją jest jazda konna, a od niedawna gotowanie. Zakochana we Włoszech.

369 mgr Alicja Rychter

kosmetolog; ukończyła studia licencjackie z Kosmetologii oraz magisterskie z Pedagogiki Edukacji Prozdrowotnej w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Specjalizuje się w zabiegach pielęgnacyjnych i odmładzających na twarz i ciało. Indywidualnie podchodzi do każdego przypadku dobierając optymalną terapię. Praca jest jej pasją. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film oraz spędzać czas na świeżym powietrzu.

369 mgr Karolina Szyba

kosmetolog, absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznianiu oraz Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Jej pasja to szeroko pojęta dziedzina kosmetologii, a także refleksologia, medycyna chińska i dietetyka. Możliwość doradzenia i pomocy pacjentom w kwestiach ich wizerunku oraz poprawy samopoczucia daje jej wiele radości. W wolnej chwili przenosi się w świat dobrej książki psychologicznej.

369 lic. Izabela Garbacz

kosmetolog, skończyła kosmetologię na Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu; ukończyła kursy poświadczone certyfikatem z makijażu permanentnego, endermologie LPG oraz kosmetyków KLAPP. W wolnym czasie spaceruje i aktywnie spędza czas na świeżym powietrzu.

369 Magdalena Paluszak

studentka Wyższej Szkoły Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu.  Kosmetologią zainteresowała się kilka lat temu kiedy sama potrzebowała fachowej pomocy z tej dziedziny. Dziś posiada umiejętności potwierdzone certyfikatem m.in. z obsługi lasera Vectus, Endermologie LPG, Maximus TriLipo. Ma ogromną motywację do dalszego dokształcania się. Czas wolny spędza z rodziną, a wieczorami relaksuje się przy dobrym filmie.

Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Aspazja Instytut Zdrowia i Urody, ul. Wichrowa 18, 60-449 Poznań w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!